Wizualizacja Bramy Pomorza

Nieproducencka sieć meblowa Abra SA, która od 2011 roku uruchamia swoje kolejne sklepy w miastach do 70 tys. mieszkańców, dostrzega duży potencjał mniejszych miast. Spółka zamierza w dalszym ciągu prowadzić rozwój sieci, poszukując kolejnych franczyzobiorców m.in. w takich miejscowościach jak Mielec, Sieradz, Tczew, Kwidzyn, Mława, Świecie, Chojnice, Pruszków czy Piaseczno.

– Zainteresowanie ze strony mieszkańców mniejszych miast, a tym samym duże zapotrzebowanie rynku widać już w dniu otwarcia sklepu. W takich miejscowościach informacja o uruchomieniu salonu meblowego pod logo znanej marki rozchodzi się bardzo szybko, a otwarcia, którym towarzyszy wiele promocji i atrakcji, cieszą się bardzo dobrą frekwencją mieszkańców. Dzięki temu franczyzobiorca zarabia już w pierwszym dniu pracy – mówi Dorota Placzyńska – menadżer ds. rozwoju sieci Abra.

Od 2011 roku krakowska spółka Abra uruchomiła już osiem placówek franczyzowych. – Bardzo dużą wagę przykładamy do analizy rynku. Wraz z przyszłym partnerem oceniamy obiekt oraz konkurencję. Dzięki temu franczyzobiorca może określić szanse rozwoju sklepu oraz jego potencjalne przychody. Zdarza się, że odrzucamy słabo rokujące lokalizacje. Najważniejsze, by franczyzobiorca właściwie ocenił szanse rynkowe oraz otrzymał jak największe wsparcie z naszej strony, a w efekcie był zadowolony z prowadzonej działalności – dodaje Dorota Placzyńska.

Abra w dalszym ciągu prowadzi rozwój sieci, poszukując kolejnych franczyzobiorców. Sklepy franczyzowe otwierane są w miejscowościach od 20 tys. do 70 tysięcy mieszkańców. Kapitał niezbędny do uruchomienia sklepu Abry to około 150 tys. zł. Opłata bieżąca wynosi 3 proc., Abra nie pobiera opłaty marketingowej. Minimalna powierzchnia sklepu meblowego powinna wynosić 600 mkw.

Właścicielem Abra SA  jest zarejestrowana w amsterdamie spółka  JD Group Europe BV, udziałowiec  Steinhoff International.  Grupa Steinhoff zarządza kilkunastoma markami i posiada łącznie prawie 1300 sklepów detalicznych. Posiada 27 fabryk produkujących meble i ich komponenty, w tym 6 fabryk znajdujących się na terenie Polski.