Sklep Go Sport

Zarząd spółki Gemini Holdings sp. z o.o. zamierza rozbudować i unowocześnić dwa swoje obiekty handlowe. Na inwestycje związane z powiększeniem powierzchni handlowej Gemini Park Tarnów i Gemini Park Bielsko-Biała oraz działania związane z dalszą ekspansją w ciągu kolejnych 3-4 lat spółka przeznaczy 500 mln zł.

– Rozbudowę centrum w Bielsku-Białej chcemy rozpocząć już niebawem. Obecnie trwają tam prace przygotowawcze. Obiekt powiększy się o około 20 tys. mkw. powierzchni. Zakończenie rozbudowy planowane jest na jesień 2013 roku. Komercjalizacja przebiega bardzo sprawnie. Obecnie ponad 50 proc. nowej powierzchni jest wynajęte. Wśród najemców są znane marki sieciowe oraz lokalni najemcy, którzy uzupełnią ofertę. W planach jest także rozbudowa projektu Siemacha, który okazał się strzałem w dziesiątkę w Tarnowie – wyjaśnia w rozmowie z Reatilent.pl Rafał Sonik, prezes Gemini Holdings.

Rozbudowie zostanie poddany także obiekt w Tarnowie. Inwestor poinformował, że w pierwszej kolejności chce poszerzyć ofertę centrum o nowoczesne kino. – Obecnie prowadzimy rozmowy z trzema największymi operatorami kinowymi.  Na kino zamierzamy przeznaczyć od 2 do 2, 5 tys. mkw. powierzchni. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana także część rozrywkowo-rekreacyjna. Docelowo planujemy poszerzyć ofertę Gemini Park Tarnów o sale konferencyjne, sale bankietowe, a może nawet hotel. Tarnów jest miastem, które potrzebuje takiego wielofunkcyjnego obiektu – podsumowuje Sonik.

Gemini Park Tarnów, to obiekt który ma około 43 tys. mkw. powierzchni handlowej. Docelowo ma się powiększyć o kolejne 30-40 tys. mkw. Prace związane z rozbudową mają potrwać około 1, 5 roku. Obecnie inwestor rozpoczął procedury planistyczne i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozbudowa ruszy wiosną 2014 roku. Trwają prace przetargowe związane z wyłonieniem generalnego wykonawcy robót.

Za komercjalizację obu obiektów odpowiada GREM, spółka zarządzająca centrami Gemini  należącymi do Gemini Holdings, we współpracy z BOIG oraz Cushman&Wakefield.

Spółka Gemini Holdings rozpoczęła działalność w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl. Znajdują się one w całej Polsce, m.in. w: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Tychach i Rzeszowie. Obecnie w swoim portfolio ma Gemini Park Bielsko-Biała (oddane do użytku w maju 2009 roku) i Gemini Park Tarnów (oddane do użytku w sierpniu 2010 roku).