Salon Games World w CH Millenium Hall w Rzeszowie

W warszawskiej galerii Klif został uruchomiony butik z obuwiem szwedzkiej marki Tretorn. Salon o powierzchni 67 mkw. znajduje się na pierwszym piętrze centrum handlowego. Właścicielem i oficjalnym dystrybutorem na Polskę jest firma Puma, która nabyła markę Tretorn w 2001 roku.

– Otwarty w maju 2012 roku sklep Tretorn jest pierwszym monobrandowym punktem sieci w Europie. Dotychczas na świecie działały cztery sklepy własne marki Tretorn m.in. w Stanach Zjednoczonych i Azji. W Polsce planujemy otwierać sklepy w centrach handlowych i przy głównych ulicach miast – powiedział redakcji Retailnet.pl Michał Stojek z Puma Polska sp. z o.o.

– Buty Tretorn w Polsce można również kupić w sieciach obuwniczych m.in.: Apia, Riccardo, Zebra, Menbur, Smyk – dodał Michał Stojek.

Historia Tretorn sięga końca XIX wieku, kiedy to ojciec marki, Johan Dunker założył pierwszą fabrykę w Helsinborgu na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Firma zajmowała się produkcją kaloszy, które z biegiem lat zyskiwały coraz to nowych nabywców. Buty Tretorn zostały uznane nie tylko w Szwecji, ale także w Danii i Niemczech. Firma zajęła się także produkcją piłek tenisowych. Z czasem do piłek dołączyły pierwsze buty do uprawiania tenisa – Nylite. Obecnie firma oferuje swoim klientom kalosze, sportowe obuwie, odzież, kurtki przeciwdeszczowe czy sprzęt do tenisa.

Grupa Puma jest także właścicielem takich marek jak Cobra Golf oraz Hussein Chalayan. Firma została założona w Niemczech w 1948 roku i dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów. Zatrudnia ponad 9 tysięcy pracowników na całym świecie.