Wizualizacja Bramy Mazur

Polska marka Marilyn, zajmująca się produkcją wyrobów pończoszniczych i bieliźniarskich, otworzyła w ostatnim czasie nowy punkt sprzedaży, w formie wyspy w centrum handlowym NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Sklep funkcjonuje na zasadach franchisingu i jest to czwarta placówka handlowa otwarta w 2012 roku oferująca artykuły marki Marilyn.

Firma Marilyn Marzena Janiak chce posiadać w Polsce łącznie 40 sklepów oraz wysp handlowych. Powodem takiej decyzji jest wciąż rosnąca sprzedaż produktów marki. W porównaniu z poprzednim rokiem, kwiecień 2012 zamknął się z ponad 25 procentowym wzrostem sprzedaży. Podobny wynik firma osiągnęła w marcu 2012.

W 2012 roku firma Marilyn planuje otwarcia kolejnych salonów oraz wysp, które mają być prowadzone głównie przez franczyzobiorców. Wymagany jest wynajem lokalu w ścisłym centrum miasta lub w centrum handlowym. Minimalna kwota inwestycji to około 60 tys. zł. W najbliższym czasie zostaną otwarte salony w Olsztynie, Katowicach, Gdyni i we Wrocławiu.

Średnia powierzchnia w przypadku salonu kształtuje się od 30 do 45 metrów. Największymi salonami są te znajdujące się w CH Przymorze w Gdańsku oraz w Warszawie w CH Marywilska. Wyspy handlowe z kolei mają powierzchnię od 10 do 15 mkw.

W 2011 firma otworzyła 9 salonów i punktów handlowych. Marka łącznie posiada 14 własnych salonów firmowych i 7 salonów franczyzowych oraz wysp. Firma posiada swoje punkty sprzedaży m.in. w: CH Kazimierz i Plaza w Krakowie, CH Plaza w Poznaniu, CH Jantar w Słupsku, CH Przymorze w Gdańsku, CH w Kielcach czy CH Plaza w Toruniu. Marilyn nie wyklucza też zagranicznej ekspansji. W 2011 otwarto stoisko firmowe w Irlandii. Osoby zainteresowane współpracą z firmą na zasadach franczyzy mogą kontaktować się z Katarzyną Rezler, dyrektorem handlowym marki Marilyn.

Firma Marilyn powstała w listopadzie 1994 roku. W przeciągu 15 lat swojej działalności przedsiębiorstwo ugruntowało swoją pozycję na rynku produktów pończoszniczych. Marka na przestrzeni lat zdobyła duże uznanie klientów. W chwili obecnej firma Marilyn jest jednym z wiodących producentów wyrobów pończoszniczych w kraju i produkuje zarówno luksusowy asortyment, jak i produkty klasyczne.