Wizualizacja Galerii Batory w Giżycku

Matthieu Moal, dyrektor generalny BEG Ingénierie sp. z o.o. w rozmowie z redakcją Retailnet.pl powiedział, że obecnie BEG Ingénierie realizuje projekt w Piasecznie, gdzie inwestor planuje rozbudowę istniejącej galerii i hipermarketu Auchan, tzw. Piaseczno II. Powierzchnia handlowa obiektu zostanie zwiększona o 55 tys. mkw., a prace ruszą w 2013 roku.

Jak informowała wcześniej redakcja, w Piasecznie ma powstać Galeria Nova, której inwestorem jest Auchan. Obecnie w miejscu przyszłej galerii, działa już supermarket Auchan z pasażem handlowym oraz 48 sklepami, które zajmują 7 tys. mkw.

Spółka BEG Ingénierie powstała w 1966 roku we Francji, a w Polsce działa od 15 lat. Na swoim koncie ma 19 obiektów handlowych o powierzchni ponad 1 mln mkw. Pierwszą inwestycją, którą zrealizowała było CH Guliwer w Łodzi z hipermarketem Carrefour. Był to pierwszy tego typu obiekt handlowy na terenie miasta. Inwestycje spółki znajdują się również w Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Legnicy, Opolu i Warszawie. Do 2004 roku BEG Ingéniere realizowała projekty handlowe także jako współinwestor, między innymi CH Arkadia i CH Warszawa Wileńska w Warszawie.

BEG Ingénierie ma siedzibę w Orleanie, Francja. Głównym obszarem działania firmy jest projektowanie, wykonawstwo, zarządzanie projektami oraz doradztwo inwestycyjne. BEG Ingénierie posiada swoje oddziały w Polsce, we Włoszech, w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii, Maroku i Algierii.
BEG Ingénierie Polska oferuje usługi projektowe (w tym projekty branżowe), wykonawstwo pod klucz oraz zarządzanie projektami. Dodatkowo zajmuje się poszukiwaniem terenów pod inwestycje, analizą wykonalności projektów. Obszarem działania firmy są: centra handlowe, biura, budynki użyteczności publicznej, hotele, laboratoria, zakłady przemysłowe, centra logistyczne.