W Factory Kraków otwarto salon marki Desigual

Sieć McDonald’s serwująca dania typu fast food w maju 2012 roku uruchomiła dwie restauracje w galeriach handlowych. Pierwszy lokal otwarto w Galerii Korona Kielce, a drugi w Galerii Handlowej Sky Tower. Obecnie McDonald’s na terenie Polski posiada 287 restauracji.

– Centra handlowe, sąsiedztwo hipermarketów to dla McDonald’s jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce. Obecnie obejmuje ona 287 lokali, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu. – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

W tym roku sieć McDonald’s otworzyła 5 restauracji, a kolejnych 13 placówek jest aktualnie w budowie. Wszystkie zostaną otwarte w tym roku. Ponadto powstają dwa tymczasowe obiekty związane z UEFA EURO 2012 – McDonald’s w warszawskiej Strefie Kibica i McCafé w strefie dla mediów na Stadionie Narodowym.

McDonald’s, na polskim rynku zadebiutował w 1992 otwierając lokal w Warszawie. Dziś sieć obecna jest w 120 miastach Polski, gdzie posiada 287 restauracji, w tym 149 prowadzone na zasadzie franczyzy, przez 54 przedsiebiorców. McDonald’s Polska to 202 restauracje typu McDrive, 64 restauracje z opcją McCafe oraz 32 restauracje z opcją Gym’n’fun. W samych centrach handlowych sieć posiada 55 lokale. W polskich placówkach sieci zatrudnionych jest ponad 16 tys. pracowników.