W Stargardzie Szczecińskim powstanie kompleks handlowy

Korczowa Dolina to największy obiekt handlowy położony w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego. Inwestor, spółka Korczowa Dolina, której większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski, zamierza w II kwartale tego roku uruchomić market budowlany z elementami składu budowlanego.

Jak informuje inwestor, w strukturze wydatków obywateli z Ukrainy, którzy stanowią kluczową grupę klientów centrum, obok towarów żywnościowych największą wartość stanowią materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD, art. motoryzacyjne. Natomiast z towarów żywnościowych najchętniej kupowane jest mięso i wyroby mięsne. Znaczny udział w strukturze wydatków stanowią także odzież i obuwie oraz środki czystości i wyroby toaletowe.

– W odpowiedzi na takie oczekiwania klientów zza wschodniej granicy, jeszcze w II kwartale 2012 w Korczowej Dolinie na powierzchni 1, 5 tys. mkw. zostanie uruchomiony market budowlany z elementami składu budowlanego – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Sławomir Godyń, członek zarządu spółki Korczowa Dolina.

Firma odpowiedzialna za komercjalizację Korczowej Doliny finalizuje już mocno zaawansowane rozmowy z najemcami z branży RTV/AGD, wyposażenia wnętrz i motoryzacyjnej. Docelowo na terenie centrum planowane jest powstanie alei towarów oferowanych przez polskich producentów, którzy planują swoją silną ekspansję na rynki wschodnie.

Przypomnijmy, wśród najemców pierwszej Hali Kijowskiej, na powierzchni najmu 15 tys. mkw., znajdują się  krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, obuwniczej, sportowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, wyposażenia wnętrz. Główni najemcy Centrum: Biedronka, Domex, Puma, Gatta, Kastor, Primastrada, Oksana, Elektro-Max, Kros, Q-Shop, Apetka Lawenda i wiele innych. Ofertę uzupełniają punkty usługowe kantor wymiany walut, biuro obsługi Tax Free Global Blue, urządzenia vendingowe i samosprzedajace.

Centrum Handlu Korczowa Dolina ma 70 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 45 tys. mkw. powierzchni najmu. Docelowo w ramach kompleksu będą funkcjonować trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka.