Wizualizacja Crowne Plaza w Petersburgu realizowana przez Warimpex

Zarząd spółki Futureal poinformował, że zamierza kontynuować realizację Programu Partnerskiego, który zakłada ponowne uruchomienie i ukończenie tych inwestycji w Europie Środkowej, które uległy spowolnieniu w sytuacji kryzysu finansowego i wskutek braku profesjonalnego wsparcia lub środków finansowych.

– W kontekście uruchomionego w zeszłym roku programu, poszukujemy partnerów potrzebujących dodatkowego kapitału na realizację inwestycji, które dobrze rokują w aktualnych warunkach rynkowych. Chociaż zwykle do naszych inwestycji wnosimy znaczącą wartość dodaną w postaci doświadczenia oraz silnych struktur, to w niektórych przypadkach z przyjemnością odgrywamy także rolę inwestora czysto finansowego – mówi Gábor Futó, założyciel i właściciel Grupy Futureal.

Firma jest zainteresowana głównie inwestycjami w centra handlowo-rozrywkowe i retail parki o powierzchni 20 tys. – 60 tys. mkw. GLA, w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Wartość obecnie realizowanych przez grupę inwestycji przekracza 600 mln euro, a składa się na nie ponad 1 300 mieszkań i apartamentów oraz ponad 180 tys. mkw. powierzchni handlowej.

W ramach Programu Partnerskiego Futureal uruchomionego przez Gábora Futó, podjęte zostały już trzy inwestycje na dużą skalę: realizacja nowej siedziby KPMG w Budapeszcie, na terenie dawnego hotelu Wołga, centrum handlowe Nova Park w Polsce, którego inauguracja miała miejsce w kwietniu 2012 roku, a także międzynarodowa inwestycja w obszarze strukturyzowanych rozwiązań finansowych. 10 mln euro holding chce zainwestować w Rosji. Aktualnie firma poszukuje także nowych możliwości inwestycyjnych w naszym kraju. Preferowane są projekty, które mają już pozwolenie na budowę lub są w zaawansowanej fazie uzgodnień administracyjnych.

Futureal to firma deweloperska i inwestycyjna działająca w Europie Środkowej. Działalność obejmuje inwestycje handlowe, biurowe, mieszkalne i mieszane. Wartość inwestycji zrealizowanych przez Grupę przekracza 600 mln euro. Sztandarowa inwestycja Futureal to Corvin Promenade, projekt rewitalizacji terenów miejskich w ścisłym centrum Budapesztu. Właścicielem 75 proc. udziałów w Futureal Real Estate Holding jest jego założyciel Gábor Futó, 25 proc. posiada jego ojciec Péter Futó oraz ich wspólni znajomi.

Futureal, obecny w trzech krajach, zrealizował w ciągu ostatnich lat inwestycje o ogólnej wartości ponad 600 mln euro, z czego projekty partnerskie stanowiły 60 proc. Na liście projektów komercyjnych firma ma m.in. Corvin Atrium (zrealizowany we współpracy z Klépierre) oraz projekt Corvin Promenade w Budapeszcie, Gold Plaza w Baia Mare (projekt zrealizowany w ramach joint venture z Immoeast AG), Etele City Center w Budapeszcie oraz galerię NoVa Park – inwestycję zrealizowaną we współpracy z Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim.