Gábor Futó, właściciel Grupy Futureal

Do grona najemców Galerii Solnej w Inowrocławiu dołączyły sklepy grupy LPP. W centrum handlowym znajdą się salony: Reserved, Mohito, House, Cropp Town oraz nowej marki grupy, która na polskim rynku zadebiutuje w 2013 roku. Salony zajmą łącznie powierzchnię ponad 2 tys. mkw. Galeria Solna zostanie otwarta w pierwszej połowie 2013 roku.

– LPP jest jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych na polskim rynku i jednym z głównych magnesów, który będzie przyciągał klientów swoją ofertą do naszego centrum – mówi Dariusz Wolanin, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Acteeum Central Europe. – Cieszymy się, że w Galerii Solnej znajdą się prawie wszystkie szyldy spółki. Tym samym poszerzy się oferta modowa skierowana do różnych grup docelowych. Oferta salonu Reserved jest skierowana do całej rodziny, sklepy House i Cropp oferują ubrania dla młodych ludzi, ceniących sobie styl i oryginalność, z kolei w Mohito zakupy będą mogły robić kobiety, które cenią sobie przede wszystkim elegancję.

Salon marki Reserved będzie miał ponad 1 tys. mkw. House i Cropp Town zajmą ponad 270 mkw. każdy, w Mohito będzie można zrobić zakupy na ponad 230 mkw. Nowa marka spółki zajmie lokal o powierzchni ponad 250 mkw.

Całkowita powierzchnia najmu Galerii Solnej wyniesie ponad 31 tys. mkw. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi, o powierzchni blisko 7 tys. mkw

Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. W chwili obecnej, pierwsza z firm prowadzi również proces rozbudowy centrów handlowych z portfolio CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej i Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację. Z kolei w połowie maja 2012 roku nastąpiło otwarcie najnowszej inwestycji Dariusza Miłka – Galerii Korona Kielce.