Agora Bytom

Spółka NG2 planuje uruchomić w 2012 roku około 100 sklepów obuwniczych CCC w krajach Europy Środkowej i Wschodniej m.in. w Polsce, Czechach i na Słowacji. – Prawie 60 salonów zamierzamy otworzyć w Polsce. Będą one zlokalizowane w galeriach handlowych i retail parkach – powiedział redakcji Retailnet.pl Donat Ciepłuch, dyrektor departamentu rozwoju w spółce NG2 SA.

– Obecnie otwieramy sklepy o powierzchni od 500 mkw. do 900 mkw.- dodał Donat Ciepłuch

Według stanu na koniec marca 2012 spółka posiada 301 salonów firmowych CCC w kraju, co oznacza, że w ciągu ostatniego roku powiększyła liczbę lokali o około 20 placówek. Ponadto firma dysponuje 54 salonami firmowymi CCC w Czechach i jednym na Słowacji. Oprócz sklepów własnych posiada także franczyzowe: 49 salonów CCC w Polsce, 5 salonów CCC w Rosji oraz jeden salon CCC na Łotwie.

Grupa NG2 jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i największym jego producentem w Polsce. W skład Grupy Kapitałowej NG2 wchodzą NG2 SA – spółka zarządzająca siecią sprzedaży, CCC Factory sp. z o.o., zajmująca się produkcją obuwia oraz NG2 Suisse S.a.r.l., spółka zarządzająca znakami towarowymi. Sprzedaż kolekcji prowadzona jest pod markami CCC, Quazi oraz Boti. Dostawcy obuwia dla spółki to zarówno producenci zagraniczni (przede wszystkim szyjący na zlecenie NG2 producenci chińscy), krajowi, jak też własne zaplecze produkcyjne. Udział Grupy NG2 w bardzo rozdrobnionym rynku obuwia jest szacowany na 16 proc.