Galeria Odrzańskie Ogrody, jeden z projektów społki P.A. Nova

Brytyjska Grupa Tesco posiadająca jedną z największych międzynarodowych sieci detalicznych wprowadza nową usługę. Serwis internetowy Tesco Ezakupy pozwala na zamówienie zakupów bez wychodzenia z domu i ich dostawę bezpośrednio do drzwi.

W ofercie sklepu online obowiązują  takie same ceny i promocje jak w hipermarkecie. Firma nalicza także punkty Clubcard. Strona na której można zrobić zakupy online (ezakupy.tesco.pl) wymaga stworzenia indywidualnego konta i rejestracji. W ofercie znaleźć można szereg produktów podzielonych według kategorii:  warzywa i owoce, pieczywo i cukiernia, produkty świeże, mrożonki, artykuły spożywcze, napoje i alkohole, kosmetyki i higiena, chemia dla domu, dla dzieci oraz dla zwierząt. Istnieje limit zakupu maksymalnie 21 sztuk dla każdego z produktów lub 21 kilogramów dla każdego z produktów sprzedawanych na wagę.

Zamówione produkty są dostarczane do godziny 22 przez 7 dni w tygodniu. Dostawa dostępna jest w dwugodzinnych przedziałach czasowych. Kompletne zamówienie można złożyć maksymalnie z 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Płatność można załatwić on-line lub zapłacić kartą przy odbiorze ( akceptowane są karty Visa Debit, Visa Electron, Visa Credit Card, Master Card, Maestro oraz American Express). Nie ma możliwości płatności za zakupy gotówką.

Tesco rozpoczęło swoją działalność w Polsce w listopadzie 1995 roku jako inwestor strategiczny sieci supermarketów Savia. Pierwszy sklep z logo Tesco został otwarty w 1998 roku we Wrocławiu. Obecnie w sieci tej brytyjskiej grupy działa ponad 4,8 tys. sklepów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce działa ponad 400 sklepów, w samym 2011 roku uruchomionych zostało 51 sklepów. Tesco to sklepy w różnych formatach: hipermarkety (powierzchnia 3 tys. mkw. i więcej), hipermarkety kompaktowe (pow. 2 tys. mkw.), supermarkety (pow. 600 – 800 mkw.)