Tesco online

Nawet znaczna obniżka ceny nie zachęciła do zakupu działki w pobliżu centrum Lublina u zbiegu ulic Solidarności, al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej. Miasto miało nadzieję, że na działce o powierzchni 12 tys. mkw. zostanie wybudowane centrum handlowe, biurowiec, hotel lub obiekt łączący te funkcje.

Pierwszy przetarg miał mieć miejsce we wrześniu 2011 roku. Niestety, kwota wywoławcza 8,6 mln zł odstraszyła potencjalnych nabywców. Nie było też ofert inwestorów w listopadzie tego samego roku, kiedy miasto obniżyło cenę na 7,7 mln zł. W lutym 2012 roku cena za działkę wynosiła już 7,5 mln zł, ale także nie było chętnych. Okazało się, że nawet ostatnia cena 6,9 mln zł nie jest atrakcyjna.

– Na razie nie podjęto decyzji o tym czy jeszcze obniżyć cenę tej działki. Bardzo możliwe, że na pewien czas wstrzymamy się z jej sprzedażą, bo być może nie był to dobry moment na tego typu transakcję. Miasto nie ma zamiaru stracić na jej sprzedaży – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta Lublin.

Rzecznik prasowy prezydenta twierdzi, że miasto skupia się teraz na innej inwestycji w Lublinie. Jak informowaliśmy kilka dni temu, trwają ostatnie rozmowy spółki Echo Investment z miastem w sprawie budowy galerii handlowej w Górkach Czechowskich. Lubelska rada miejska w czerwcu 2012 roku ma się zająć zmianą planu zagospodarowania przestrzennego pod tę inwestycję.