Widok na miasto Lublin

W czerwcu 2012 roku spółka NG2 SA, planuje uruchomić pięć sklepów obuwniczych CCC. – W ciągu pięciu miesięcy 2012 roku otworzyliśmy 21 sklepów na terenie kraju. Teraz poszerzymy sieć o kolejne pięć punktów m.in. w Kozienicach, w Biskupcu, Giżycku, Olsztynie i Złotowie. Natomiast w drugiej połowie roku o jeszcze 34 salony CCC – powiedział redakcji Retailnet.pl Donat Ciepłuch, dyrektor departamentu rozwoju w spółce NG2 SA.

– Przede wszystkim otwieramy sklepy w galeriach handlowych, o średniej powierzchni 500-700 mkw., a czasami do 900 mkw. Ponadto w niektórych istniejących salonach zwiększamy powierzchnię, jeśli jest taka możliwość – dodał Donat Ciepłuch.

W kwietniu spółka NG2 poszerzyła salon obuwniczy CCC w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku. Dotychczasowy lokal powiększono o 300 mkw. i obecnie dysponuje 900 mkw. powierzchni.

W skład Grupy Kapitałowej NG2 wchodzą NG2 SA – spółka zarządzająca siecią sprzedaży, CCC Factory sp. z o.o., zajmująca się produkcją obuwia oraz NG2 Suisse S.a.r.l., spółka zarządzająca znakami towarowymi. Sprzedaż kolekcji prowadzona jest pod markami CCC, Quazi oraz Boti. Dostawcy obuwia dla spółki to zarówno producenci zagraniczni (przede wszystkim szyjący na zlecenie NG2 producenci chińscy), krajowi, jak też własne zaplecze produkcyjne. Udział Grupy NG2 w bardzo rozdrobnionym rynku obuwia jest szacowany na 16 proc.