Witryna perfumerii Marionnaud

Podczas sesji radnych, która odbyła się 31 maja 2012 roku przyjęto uchwałę o zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrołęki. Ta decyzja pozwoli na wybudowanie galerii handlowej u zbiegu ulic Zawadzkiego i Targowej. Inwestycja będzie mogła rozpocząć się jednak dopiero za kilka miesięcy, ponieważ potrzebna jest jeszcze zmiana planu zagospodarowania.

Nowa galeria, którą planuje wybudować konsorcjum firm Targor, Omis i Narew ma mieć kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych i zostanie wybudowana na działce o powierzchni prawie 2,5 ha. W centrum handlowym znajdą się sklepy oferujące artykuły wyposażenia wnętrz.

W nowym obiekcie znajdzie się salon sieci Jysk oraz sklep z materiałami budowlanymi należący do firmy Targor. Inwestorzy zapewniają, że mogą wybudować centrum handlowe w ciągu roku. Według wstępnych planów prace budowlane mają ruszyć w 2014 roku i zakończyć się rok później. Budynki, które znajdują się na terenie, gdzie ma powstać centrum handlowe, zostaną zburzone.

Targor s.j. prowadzi działalność na rynku byłego woj. ostrołęckiego od 1992 r. Jej właścicielami są Kazimierz, Joanna i Piotr Rutkowscy. Siedziba firmy znajduje się w Ostrołęce przy ul. Zawadzkiego 14, gdzie są usytuowane magazyny i hala sprzedaży o łącznej pow. 5 tys. mkw. jak również plac składowy o pow. 15 tys. mkw. Przedsiębiorstwo nasze zajmuje się głównie sprzedażą materiałów budowlanych, wykończeniowych dla budownictwa oraz wyrobów hutniczych. Omis sp.j. zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych. Narew sp. z o.o. oferuje usługi z zakresu poligrafii.