Salon Cropp

Zakończyły się prace wykończeniowe obiektu usługowo-biurowego, będącego siedzibą Centrum Biznesu Grafit, inwestycji zrealizowanej przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej na zlecenie miasta. Wielofunkcyjny budynek łączy w sobie trzy poziomy na których zlokalizowano biura i dwupoziomową przestrzeń dla lokali handlowo-usługowych o powierzchni ponad  5,2 tys. mkw. składających się na Halę Kupiecką. Oprócz stoisk handlowych w budynku znajdą się podziemny parking na 139 samochodów.

Hala Kupiecka Grafit to nowa inwestycja Miasta Wrocławia. Na liście najemców obiektu są sklepy oferujące art. spożywcze, produkty regionalne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego czy artykuły dekoracyjnych. Do dyspozycji są także: salon kosmetyczny i fryzjerski, agencja pocztowa, biuro podróży, kawiarnia, restauracja. Część najemców stanowią kupcy z targowiska na placu Grunwaldzkim, które zlikwidowano przed budową Pasażu Grunwaldzkiego.

Hala Kupiecka Grafit usytuowana jest w centrum miasta, w sąsiedztwie Wzgórza Słowiańskiego, przy ul. Jedności Narodowej, jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych Wrocławia.
Wartość inwestycji oszacowano na 36 mln zł. Generalnym wykonawcą jest spółka Alfa-Dach Sp. z o.o., za projekt odpowiada studio architektoniczne Kuryłowicz&Associates, a inwestorem jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) – spółka akcyjna z większościowym udziałem Gminy Wrocław.