Salon Sizeer

Pierwszego dnia czerwca 2012 roku odbyło się ponowne otwarcie salonu Kaligraf w gdańskiej Galerii Bałtyckiej. Kaligraf działa na powierzchni prawie 30 mkw. w nowej odsłonie jako salon marek Parker i Waterman.

Sieć Kaligraf to siedem ekskluzywnych salonów z artykułami piśmienniczymi największych światowych marek. Mieszczą się one w centrach handlowych w: Warszawie, Krakowie, Piasecznie, Katowicach, Lublinie i Gdańsku. W salonie w Galerii Bałtyckiej, klienci znajdą pióra z kolekcji podstawowych, jak i te pochodzące z serii limitowanych oraz pióra kolekcjonerskie.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl od przedstawiciela firmy Zibi, wszystkie najdłużej działające salony Kaligraf są modernizowane. Remont polega na wymianie gablot wystawowych oraz nowej aranżacji wnętrz.

Sieć Kaligraf należy do spółki Zibi. Firma istnieje od 1989 roku i jest liderem w dziedzinie dystrybucji zegarków, produktów elektronicznych oraz instrumentów muzycznych na polskim rynku. Główny obszar działalności Zibi to dystrybucja takich produktów jak: zegarki renomowanych międzynarodowych marek (Seiko, Casio, Atlantic, Sektor, Pulsar, Guess, Fendi, Lacoste, Roberto Cavalli, Lorus), kalkulatory Casio i Vector, aparaty cyfrowe Casio Exilim, tłumacze elektroniczne Vector, multimedia i baterie Maxell, multimedia Vector, stacji pogodowych i budzików Oregon, terminale mobilne Casio oraz instrumenty muzyczne (Casio, Alvaro, Ovation, Takamine, Zildjian, Petrof).