Wizualizacja Galerii Wilanów

Od otwarcia pierwszej polskiej restauracji wzbogaconej o McCafé w 2008 roku, McDonald’s Polska systematycznie rozwija ich sieć. McCafé powstają w już działających, zmodernizowanych  lokalach McDonald’s. Stanowią także uzupełnienie restauracji nowo otwieranych. Aktualnie lokalizacje wyposażone w opcję McCafé stanowią ponad 20 proc. wszystkich obiektów sieci w Polsce. W budowie jest 10 kolejnych obiektów wzbogaconych o taką opcję.

Z końcem maja 2012 roku spółka McDonald’s Polska uruchomiła 65. lokal McCafé. Koncept charakteryzuje się  wydzieloną na terenie wybranych restauracji McDonald’s strefą serwisową różniącą się wystrojem części dla konsumentów. Salony wyróżniają się innym wzornictwem i kolorystyką. 

Koncepcja kawiarniana narodziła się w Australii. W 1993 roku w Melbourne został otwarty pierwszy punkt McCafé. Zaraz potem powstało około 1500 punktów McCafé w ponad 30 krajach na całym świecie, m.in. w Kanadzie, Brazylii, Nowej Zelandii, Irlandii, Niemczech, Rosji oraz we Włoszech. Od 2008 roku McCafé gości w Polsce.

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce 287 restauracji McDonald’s, które zatrudniają ponad 16 tys. osób. 149 z nich to obiekty prowadzone przez 54 licencjobiorców, 202 to restauracje typu McDrive, 65 restauracji z opcją McCafé i 32 restauracje z opcją Gym’n’fun.