Wizualizacja Galerii Veneda

Zarząd spółki P.A. Nova SA poinformował, że 1 czerwca 2012 roku spółka zależna – Galeria Kluczbork sp. z o.o. zawarła umowę kredytu z BRE Bank SA. Jest to związane ze współfinansowaniem budowy Galerii Miodowej w Kluczborku.

Kredyt Inwestycyjny przyznano do kwoty nie większej niż 7 mln euro, który nie przekroczy 70 proc. kosztów projektu. Umowa obejmuje także Kredyt odnawialny do kwoty 4 mln zł co przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki P.A. Nova. Zarząd spółki zobowiązał się do spłaty zobowiązań nie później niż do września 2017 r.

Galeria Miodowa położona w północnej części Kluczborka będzie dysonować powierzchnią ponad 12 tys. mkw. Kompleks obejmuje park handlowy, który zajmie około 4 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz pasaż o powierzchni 8,5 tys. mkw. Otwarcie galerii zaplanowano na sierpień tego roku. Obecnie Galeria Miodowa jest skomercjalizowana w około 90 proc. Wśród najemców są m.in. : Deichmann, CCC, Tesco, Cropp Town, House, Face, drogerie Jaśmin i Natura, salon sportowy Martes Sport, Media Expert, Jysk oraz Centrum Chińskie Kilila.

Przychody netto spółki P.A. Nova w I kwartale 2012 roku przekroczyły 36 mln zł i były o ponad 1 mln zł wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2011 roku. Zysk netto grupy w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2012 przekroczył 5 mln zł i był wyższy niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 4,3 mln zł.