Salon Takko Fashion w CH Pogoria

– Polarn O. Pyret jest szwedzkim detalistą konfekcji dla dzieci. Od ponad 10 lat współpracujemy z master franczyzobiorcami, którzy rozwijają naszą markę w poszczególnych państwach. Podobną strategię planujemy na rynku polskim – mówi  Maria Öqvist, prezes firmy Polarn O. Pyret, marki która należy do szwedzkiego koncernu RNB Retail And Brands.

 – W czerwcu 2012 roku rozpoczynamy rozmowy z potencjalnymi firmami, które mogłyby rozwijać naszą sieć sprzedaży. Ostatecznie master franczyzobiorcę wyłonimy z końcem września. Do zadań przyszłego operatora będzie należeć prowadzenie własnych sklepów odzieżowych, e-sklepu oraz promowanie firmy w Polsce.

Z wstępnych badań i analiz konsumenckich przeprowadzonych przez spółkę wynika, że produkty marki Polarn O. Pyret spełniają oczekiwania polskich klientów. Na podjęcie decyzji o wejściu  na polski rynek miała także wpływ dobra koniunktura polskiej gospodarki.

– W Polsce planujemy otwierać sklepy głównie w galeriach handlowych, które są zlokalizowane w dużych miastach m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, czy Gdańsku. Średnia powierzchnia naszych salonów to 150-200 mkw. Pierwszy sklep powinniśmy uruchomić z końcem lata 2013 roku. Chcielibyśmy w Polsce posiadać sieć 40 sklepów marki Polarn O. Pyret. Oczywiście nie wykluczamy większej ilości salonów. Wszystko zależy od sukcesu naszej marki.

Właścicielem sieci Polarn O. Pyret jest szwedzki koncern RNB Retail And Brands. Firma od 2001 roku jest notowana na giełdzie w Sztokholmie. Polarn O. Pyret to marka odzieży dziecięcej. Od początku istnienia, czyli od 1976 roku kolekcję marki charakteryzują klasyczne, poziome paski. Obecnie w sieci sklepów Polarn O. Pyret funkcjonuje ponad 121 punktów, z czego 63 mieści się w Szwecji. Firma planuje rozszerzać sieć sprzedaży na rynkach międzynarodowych. Sklepy marki są zlokalizowane między innymi w Szwecji, Norwegii, Irlandii, Islandii, Estonii, na Litwie, w Finlandii, USA, Anglii i Szkocji. Produkty można również zakupić w sklepie internetowym.

RNB Retail And Brands oprócz Polarn O. Pyret w swoim portfolio posiada markę Brothers & Sisters i JC Jeans & Clothes.