Maria Öqvist, prezes firmy Polarn O. Pyret

W Szczecinie u zbiegu ulic Polickiej i Szosy Polskiej powstaje Galeria Północna, której inwestorem jest Tomaszewicz Development sp. z o.o. Jak dowiedziała się redakcja redakcję Retailnet.pl, inwestor planuje uruchomić galerię 1 września 2012 roku. Głównym najemcą obiektu będzie operator sieci Tesco. Ponadto prowadzone są rozmowy z siecią restauracji KFC, drogerią Rossmann i Natura.

Galeria Północna składa się z dwóch kondygnacji o łącznej powierzchni handlowej około 3 tys. mkw. Na parterze budynku na powierzchni ponad 1 tys. mkw. planowane są usługi handlowe m.in. dla operatora hipermarketu Tesco, kawiarni, kwiaciarni i apteki. Na drugiej kondygnacji zlokalizowanych będzie 16 lokali usługowych mi.n. sklep komputerowy i salon prasowy. Przed galerią znajduje się parking z 70 miejscami.

Planowana inwestycja mieści się w północnej części Szczecina przy ulicy Polickiej. Budowę obiektu rozpoczęto w październiku 2011 roku. Galeria Północna została zaprojektowana przez Piotra Bujnowskiego ze studia Wizard, które mieści się w Stargardzie Szczecińskim.

Inwestorem i komercjalizatorem obiektu jest Tomaszewicz Development sp. z o.o. Spółka powstała w 1985 roku i buduje głównie  budynki mieszkalne i apartamentowce.