Centrum Handlowe Ogrody

Hipermarket Tesco oraz market budowlany OBI podpisały umowy najmu powierzchni w Galerii Bursztynowej, której budowa planowana jest w Ostrołęce. Oznacza to, że połowa obiektu jest już wynajęta. Firma doradcza Cushman & Wakefield w procesie komercjalizacji reprezentuje właściciela oraz odpowiada za projekt obiektu.

Galeria Bursztynowa powstanie przy ulicy Gorbatowa i Żebrowskiego. Planowana powierzchnia użytkowa to ok. 35 tys. mkw., w tym prawie 30 tys. mkw. to powierzchnia handlowa pod wynajem. Centrum będzie największym nowoczesnym obiektem handlowym w Ostrołęce i obejmie swoim zasięgiem ponad 150 tys. osób. Właściciel obiektu, spółka Narev Inwestycje, planuje rozpoczęcie budowy na jesień bieżącego roku, a oddanie obiektu na listopad 2013 r.

Tesco to jedna z trzech największych sieci detalicznych na świecie. Swoje towary oferuje w ponad 4,8 tys. sklepów  w 14 krajach. W Polsce prowadzi działalność w prawie 400 obiektach na terenie całego kraju. W Galerii Bursztynowej hipermarket zajmie ponad 7,8 tys. mkw. powierzchni handlowej.

OBI to międzynarodowa sieć sklepów z sektora DIY, oferująca artykuły budowlane dla domu i ogrodu. W Polsce firma ma 41 marketów, jest obecna w naszym kraju od 1997 r. – w tym roku OBI obchodzi 15-lecie działalności w Polsce. W ostrołęckiej galerii zajmie oddzielny budynek o powierzchni 7,9 tys. mkw.

Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi najemcami, którzy uzupełnią ofertę galerii– mówi Tomasz Górski, starszy negocjator z Działu Powierzchni Handlowych firmy Cushman & Wakefield. – Gwarancja obecności międzynarodowego operatora spożywczego i dobrze rozpoznawalnego marketu budowlanego z pewnością będzie zachętą dla kolejnych firm.

Za projekt odpowiada arch. Jacek Zub wraz z zespołem z działu Project Management firmy Cushman & Wakefield.