Salon Nord w CH Promenada w Warszawie

Z końcem maja 2012 roku w Galerii 3 Stawy w Katowicach uruchomiono restaurację North Fish o powierzchni około 78 mkw. To 31. lokal sieci w centrum handlowym. Właściciel restauracji – spółka North Food SA planuje otworzyć kolejne restauracje m.in. w CH Janki, Outlet Park w Szczecinie i Rzeszów City Center.

Restauracje North Fish zlokalizowane są w dużych miastach w Polsce, w galeriach i centrach handlowych, o średniej powierzchni około 70 metrów kwadratowych. Typowy lokal sieci North Food składa się z zaplecza kuchennego i wspólnej części konsumpcyjnej tzw. foodcourtu. Restauracje North Fish oferują dania z ryb i owoców morza. Punkty sieci usytuowane są m.in. w Warszawie w CH Arkadia i CH Wola Park, w Krakowie w CH Bonarka i Galerii Kazimierz, w Łodzi w Galerii Łódzkiej i Manufakturze, a także we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkim.

Firma North Food SA została założona przez Michała Sołowowa w 2002 roku. Spółka jest częścią grupy kapitałowej w skład której wchodzą między innymi: spółki Rovese, Barlinek, Echo Investment, Synthos oraz Megastore.pl. Obecnie North Food zarządza 37 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w trzech formatach: North Fish, Yummie oraz Wokman. Spółka ma 31 restauracji North Fish, 3 lokale Wokman i 3 Yummie.