Restauracja North Fish w Galerii 3 Stawy

Master Management Group zajmie się komercjalizacją centrum handlowego Galeria Aviator, którego budowa planowana jest w Mielcu. MMG będzie też prowadzić działania marketingowe dla nowo powstającego centrum.

Aviator w Mielcu będzie centrum handlowo-rozrywkowym z galerią handlową, marketem typu dom i ogród, hipermarketem, kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. W ramach inwestycji powstanie również publiczny plac z fontanną i letnimi ogródkami lokali gastronomicznych. Projekt centrum handlowego przygotuje warszawskie biuro SooN Architekci. Nowoczesna bryła i elewacja obiektu będą nawiązywać do lotniczych tradycji Mielca.

Inwestycja będzie składać się z dwóch części: jednopoziomowej galerii handlowej o powierzchni najmu około 30 tys. mkw. oraz ulokowanego w sąsiednim budynku marketu typu dom i ogród o powierzchni 8,5 tys. mkw. W galerii znajdzie się kilkadziesiąt sklepów, hipermarket, strefa gastronomiczna z kawiarniami i restauracjami, a także 4-salowe kino. Przy obiekcie powstanie parking naziemny na 1,2 tys. miejsc. Galeria Aviator będzie pierwszym dużym centrum handlowym w Mielcu i regionie. Ponad 60 tys. mieszkańców miasta i okolic będzie mogło dojechać do nowej galerii w czasie krótszym niż 10 minut, a kolejne 100 tys. mieszkańców będzie potrzebować na dojazd pomiędzy 10 a 30 minut.

-Widzimy duże zainteresowanie najemców ze względu na potencjał Mielca, w którym brakuje nowoczesnych przestrzeni komercyjnych. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami – wśród nich z operatorem spożywczym – powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. leasingu i rozwoju Master Management Group.

Deweloperem Galerii Aviator jest spółka Kullar Gobi Polska, której współwłaścicielami są Adam Morgaś, Wojciech Ostasz i Adam Majkut, posiadający wieloletnie doświadczenie w budowie centrów handlowych, jak również osiedli mieszkaniowych w różnych miastach kraju. W kwietniu 2012 roku Rada Miejska w Mielcu przyjęła uchwałę o zmianie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, dotyczącej układu drogowego w sąsiedztwie planowanej galerii. Obecnie deweloper przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i planowane jest na przełom 2012 i 2013 roku. W pierwszej kolejności powstanie sklep typu dom i ogród, którego otwarcie jest zaplanowane na III kwartał 2013 roku. Otwarcie całej galerii handlowej planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Master Management Group jest polską firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 340 tys. mkw powierzchni handlowej w 17 miastach Polski.