Michał Masztakowski, dyr. ds. leasingu i rozwoju MMG

Galeria Focus Mall Rybnik i  LPP SA, podpisały umowy na wynajem- łącznie- 1200 mkw. powierzchni. Umowy dla sklepów Reserved (700 mkw.) i Cropp (219 mkw.) zostały przedłużone na kolejne 5 lat. Natomiast salon Mohito (277 mkw.) zostanie przejęty przez LPP od franczyzobiorcy. Sklepy znajdują się na I poziomie galerii.

– Podpisanie umów z firmą LPP oznacza, że w rybnickiej galerii pozostaną jedne z najpopularniejszych sklepów odzieżowych w Polsce. Szczególnie cieszy nas przejęcie dotychczasowego salonu Mohito przez spółkę LPP – do tej pory sklep tej marki prowadzony był w naszej galerii przez franczyzobiorcę. Otwarcie przez LPP salonu własnego oznacza dla nas zacieśnienie współpracy z tym cennym najemcą, a także wprowadzenie najnowszego konceptu salonu – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej siecią galerii Focus Mall w Polsce.

Za podpisanie umowy z LPP na lokal Mohito odpowiada agencja BOIG, natomiast za przedłużenie umów najmu z markami Reserved i Cropp odpowiada agencja CBRE.

Firma LPP jest jedną z największych odzieżowych spółek polskich. W 2000 r. otworzyła ona  pierwszy salon sieci Reserved. Obecnie posiada 250 sklepów Reserved, 200 Cropp, 280 House i 36 Mohito w Polsce i w dziesięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W portfolio spółki  znajdują się także sklepy z wyposażeniem wnętrz Home&You. Obroty za 2011 rok sięgnęły kwoty 2,5 mld zł.

Focus Mall zbudowany jest w centrum Rybnika przy głównym deptaku. To zrewitalizowany stary browar. Centrum liczy 42 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej 80 sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe Multikino. Obiekt został oddany do użytku w 2007 roku.  Główni najemcy obiektu to: Alma, Multikino, C&A, Empik, Smyk, Reserved, KFC, Stradivarius i New Yorker.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w Polsce, w skład której wchodzą obiekty w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze, należy do Aviva Investors.