CH Focus Mall w Rybniku

Spółka Action SA powiększa liczbę należących do niej salonów sieci Sferis. Istniejąca od 1992 roku marka oferująca urządzenia IT oraz sprzęt RTV/AGD realizuje plan otwarć przewidziany na ten rok. Zarząd spółki poinformował, że większość nowych sklepów zostanie otwarta w pierwszym półroczu 2012 roku.

W maju 2012 roku sieć powiększyła się o osiem placówek Sferis na terenie całego kraju. Nowe sklepy pojawiły się w m.in. w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, a także w Toruniu, Lublinie, Rzgowie czy Łowiczu. Obecnie sieć posiada blisko 190 sklepów, w tym ponad 30 własnych salonów sprzedaży, ponad 80 sklepów partnerskich oraz 65 wysp handlowych.

Do końca 2012 roku na terenie całej Polski Action SA zamierza posiadać 200 punktów i salonów sprzedaży Sferis. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi 60 mkw.  W kwietniu 2012 roku spółka otworzyła pierwszy salon własny w nowej aranżacji.

W końcu kwietnia 2012. Sferis otworzył pierwszy salon własny z nową aranżacją. Sklep o powierzchni 51 mkw. mieści się we wrocławskiej galerii Pasaż Grunwaldzki. – To pierwszy salon z nową aranżacją wnętrza, które będzie stosowane w całej sieci. Natomiast w miejscach, gdzie przedłużymy umowy najmu przeprowadzimy refresing salonów. Przymierzamy się do tego w Galerii Łódzkiej – powiedział redakcji Retailnet.pl Mariusz Mróz, dyrektor operacyjny Sferis.

Sferis w swojej strategii kładzie nacisk na rozwój sieci franczyzowej oraz e-commerce obejmujące swym zasięgiem obszar całej Polski.  Od 2007 marka należy do notowanej na GPW spółki Action.