Wizualizacja Galerii S w Siedlcach

1 czerwca 2012 roku Metro Properties przejęło zarządzanie centrum handlowym Józefosław, zlokalizowanym w powiecie piaseczyńskim, 15 kilometrów od centrum Warszawy. Inwestorem obiektu jest niemiecka grupa Elbfonds Development.

Centrum Józefosław jest obiektem typu „convenience”, otwartym we wrześniu 2011 roku. Głównymi najemcami centrum są m.in.: delikatesy Piotr i Paweł, drogeria Rossmann, salon z obuwiem CCC oraz sklep sieci Pepco. Właścicielem obiektu jest elbfonds Development – spółka należąca do niemieckiej grupy elbfonds.

– Dzięki doświadczeniu w zarządzaniu różnymi formatami obiektów komercyjnych i szerokiemu wachlarzowi usług świadczonych przez Metro Properties – szczególnie w zakresie infrastruktury
i gospodarki odpadami, obiekty dołączające do portfela zarządzanych przez nas nieruchomości zyskują nowe, znaczące perspektywy rozwoju. Bardzo nas cieszy, że rozpoczynamy współpracę z tak prężnie działającym partnerem jak elbfonds – powiedziała Renata Kinde – Czyż, prezes zarządu Metro Properties.

– Nasza firma bardzo dynamicznie się rozwija. Jestem przekonany, że dzięki nawiązaniu współpracy z Metro Properties pozycja elbfonds Development na polskim rynku będzie jeszcze silniejsza – powiedział Kurt-Georg Herzog, członek zarządu elbfonds Development.

Od 2006 roku, Grupa elbfonds  realizuje swoje cele, osiągając wiodącą pozycję na rynku wśród zamkniętych funduszy nieruchomościowych, koncentrujących swoje inwestycje w Polsce. elbfonds Development sp. z o.o. jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. elbfonds Development, planuje zainwestować do 500 mln euro w realizację około 40 obiektów handlowych na terenie Polski w okresie do czterech lat. Obecnie elbfonds realizuje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach Śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie oraz w Kutnie, jednocześnie intensywnie poszukuje nowych lokalizacji pod budowę centrów handlowych.

Metro Properties jest częścią niemieckiego koncernu Metro Group z siedzibą w Dusseldorfie. Firma zarządza międzynarodowym portfelem 840 obiektów w 30 krajach świata. Na polskim rynku działa od 15 lat oferując wszystkie usługi z zakresu planowania, budowy i zarządzania obiektami handlowymi, usługowymi i biurowymi. Metro Properties zarządza 15 centrami i parkami handlowymi w całej Polsce (sieć dziewięciu centrów M1, CH Ster w Szczecinie, CH Ursynów w Warszawie, parki handlowe w Opolu, Tychach, Olsztynie i Kielcach). Firma świadczy również kompleksowe usługi techniczne i infrastrukturalne dla ponad 100 obiektów handlowych w kraju.

Metro Properties prowadzi także działalność inwestycyjną na rzecz Makro C&C i Centrów Handlowych M1. Łączna powierzchnia zarządzanych obiektów to ponad 2 miliony m. kw., a ich GLA przekracza 600 tys. mkw.