Salon Wojas w nowej aranżacji

Firma Kullar Gobi czeka na uprawomocnienie się decyzji wojewody podkarpackiego o zagospodarowaniu przestrzennym terenu przy ul. Powstańców Warszawy w Mielcu, na którym ma powstać Galeria Aviator. – Za dwa lub trzy tygodnie będziemy wiedzieli, czy możemy już składać wniosek o pozwolenie na budowę obiektu – powiedział redakcji Retailnet.pl Adam Majkut wiceprezes firmy Kullar Gobi, która jest inwestorem obiektu.

Jak poinformował wcześniej redakcję Retailnet.pl Adam Majkut – prace budowlane związane z galerią prawdopodobnie ruszą we wrześniu lub na początku października 2012 roku.

Inwestycja będzie składać się z dwóch części: jednopoziomowej galerii handlowej o powierzchni najmu około 30 tys. mkw. oraz ulokowanego w sąsiednim budynku marketu typu dom i ogród o powierzchni 8,5 tys. mkw. W galerii znajdzie się kilkadziesiąt sklepów, hipermarket, strefa gastronomiczna z kawiarniami i restauracjami, a także 4-salowe kino. Przy obiekcie powstanie parking naziemny na 1,2 tys. miejsc. Galeria Aviator będzie pierwszym dużym centrum handlowym w Mielcu i regionie.

Aviator w Mielcu będzie centrum handlowo-rozrywkowym z galerią handlową, marketem typu dom i ogród, hipermarketem, kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. W ramach inwestycji powstanie również publiczny plac z fontanną i letnimi ogródkami lokali gastronomicznych. Projekt centrum handlowego przygotuje warszawskie biuro SooN Architekci. Nowoczesna bryła i elewacja obiektu będą nawiązywać do lotniczych tradycji Mielca.

W pierwszej kolejności powstanie sklep typu dom i ogród, którego otwarcie jest zaplanowane na III kwartał 2013 roku. Otwarcie całej galerii handlowej planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Komercjalizatorem centrum handlowego Galeria Aviator będzie firma Master Management Group, która również prowadzić działania marketingowe dla nowo powstającego obiektu.

Deweloperem Galerii Aviator jest spółka Kullar Gobi Polska sp. z o.o., której współwłaścicielami są Adam Morgaś, Wojciech Ostasz i Adam Majkut, posiadający wieloletnie doświadczenie w budowie centrów handlowych, jak również osiedli mieszkaniowych w różnych miastach kraju.