Rory Mepham, Jones Lang LaSalle

Od 2 czerwca 2012 r. w Rzeszów Plaza owarty jest sklep sieci  Scarlet Outlet o powierzchni 59 mkw. z odzieżą męską oraz damską, akcesoriami, a także obuwiem z kolekcji outletowych, takich marek jak Mexx, Villa, Vero Moda, Diesel, ZARA, Bershka, Massimo Dutti, Tom Taylor, Wrangler, Lee, Puma, Morgan, Sinéquanone czy Carling.

W związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, w Rzeszów Plaza powstało stoisko Strefa Kibica, które zlokalizowane jest na parterze centrum handlowego, w głównym pasażu. Punkt sprzedaje gadżety licencjonowane przez UEFA. Akcesoria kibica związane z EURO 2012 to m.in. koszulki, piłki, torby, czapki, kubki, ręczniki, gry dla dzieci, pamięci USB.

-Cieszę się, że pozyskaliśmy kolejnego najemcę, oraz że oferta handlowa Rzeszów Plaza stała się jeszcze bogatsza. Zapraszamy do naszego centrum handlowego także fanów piłki nożnej, którzy będą mogli zaopatrzyć się w akcesoria kibica, niezbędne do wspaniałej zabawy podczas EURO 2012 – powiedziała Maria Prokop, dyrektor ds. marketingu, Keen Property Partners Retail.

Po rozbudowie całkowita powierzchnia najmu Rzeszów Plaza wynosi około 19,5 tys. mkw.  Powiększenie centrum polegało na dobudowaniu dwóch kondygnacji handlowych, połączeniu centrum handlowego z hipermarketem E.Leclerc zadaszonym pasażem oraz wybudowaniu pięciopoziomowego parkingu na terenie dawnego salonu samochodowego Auto-Res. Część nowej powierzchni została już oddana do użytku, a obecnie trwa jej komercjalizacja. Za wynajem centrum odpowiada Master Management Group. Nowe elementy wraz z obecnym centrum Rzeszów Plaza stanowią jeden połączony obiekt. Odnowiona została także fasada i wnętrze obiektu. Z kolei nowo powstały łącznik umożliwia komfortowe przejście pomiędzy hipermarketem E.Leclerc, a centrum handlowym.

Rzeszów Plaza to popularne miejsce zakupów mieszkańców Rzeszowa oraz okolic, które posiada stabilną i lojalną bazę klientów. Swoje sklepy otworzyły tu znane polskie i międzynarodowe firmy oraz marki, jak również lokalni przedsiębiorcy, a ich bogata oferta handlowa trafia w gusta wielu osób. Rzeszów Plaza cieszy się dużym zainteresowaniem właśnie ze względu na różnorodny asortyment oraz doskonałą lokalizację. W centrum handlowym mieści się ponad 65 sklepów, dwie kawiarnie, apteka oraz kilka punktów usługowych.

Dwupiętrowe centrum zlokalizowane jest przy ulicy Rejtana 65 w dzielnicy Nowe Miasto, w której skupia się handel Rzeszowa. W jego sąsiedztwie znajdują się Media Markt, Castorama oraz najpopularniejszy hipermarket w Rzeszowie – E.Leclerc. Nowe Miasto to nie tylko dzielnica
o bogatej tradycji handlowej, ale także lokalizacja coraz bardziej popularna wśród dostawców nowej powierzchni handlowej i usług z zakresu rozrywki. Jest to najlepszy dowód, że jest to miejsce posiadające duży potencjał dalszego rozwoju. Do centrum handlowego z łatwością można dotrzeć zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Otwarcie Rzeszów Plaza miało miejsce
w listopadzie 2005 r. 

Keen Property Partners Retail (KPP Retail) specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych i regionalnych centrów handlowych, czyli w sektorze, który charakteryzuje się wysokim potencjałem wzrostu. KPP Retail jest marką spinającą zintegrowane, komplementarne usługi trzech firm: Keen Property Partners, Master Management Group i Development Solutions.

Master Management Group posiada bogate doświadczenie w doradztwie oraz zarządzaniu nieruchomościami, a Development Solutions dysponuje rozległą wiedzą na temat zarządzania pracami budowlanymi. Portfel usług KPP Retail uzupełnia firma Keen Property Partners, specjalista w dziedzinie nieruchomości, który pełni rolę inwestora.