Wizualizacja Galerii Korona Kielce

Zarząd Wikana SA rozważa sprzedaż nieruchomości zakupionych od spółki Redevco Polska. Wikana w  kwietniu 2012 roku, nabyła od Redevco Polska Gamma sp. z o.o pakiet 6 nieruchomości o łącznej powierzchni gruntu 2,2 ha na których posadowione są budynki o łącznej powierzchni 9,88 tys mkw.

Teraz przedstawiciele spółki informują, że nie wykluczają sprzedaży posuiadanych nieruchomości. Spółka zamierza bowiem dalej inwestować, a jej rada nadzorcza – jak można przeczytać w komunikacie spółki- upatruje możliwości rozwoju, w działalności deweloperskiej i komercyjnej .

Spółka zamierza m.in. budować obiekty handlowe w miejscowościach będących siedzibą gmin i liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. osób, o powierzchni gruntu od około 800 mkw., na którym można wybudować budynek handlowy. Warunkiem jest także usytuowanie przy największych skupiskach ludzi, przy głównych drogach w danej miejscowości i z dobrą widocznością i komunikacją z drogą publiczną.

W 2011 roku Wikana zakończyła budowę i uzyskała pozwolenie na użytkowanie dwóch obiektów handlowych: w Krasnobrodzie (o powierzchni 920 mkw.) i Milejowie (2 700 mkw.), gdzie głównym najemcą jest operator spożywczy.

Wikana SA działa w południowo-wschodniej Polsce. Zajmuje sie  całością  procesu deweloperskiego – od pozyskania gruntów, poprzez projektowanie we współpracy z biurami architektonicznymi, po uzyskanie prawomocnych zezwoleń na budowę, nadzór budowlany, aż do przekazania obiektów.