Centrum handlowe w Krasnobrodzie

Spółka Pijalnie Czekolady E.Wedel nie wyklucza otwarcia nowych lokali jeszcze w 2012 roku, jeśli znajdzie odpowiednią lokalizację w centrum handlowym. Pijalnie Czekolady sp. z o.o., poszukuje też franczyzobiorcow.

Spółka oferuje pomoc przy wyborze lokalizacji, aranżacji wnętrza, uzyskaniu niezbędnych zezwoleń oraz przy działaniach marketingowych. Podstawowe wymagania lokalowe to powierzchnia ok. 80-200 mkw. Orientacyjna suma inwestycji wynosi średnio około 800 tys. zł. W tej kwocie ujęta jest opłata licencyjna oraz przybliżone koszty wyposażenia i adaptacji lokalu, które zależne są od jego powierzchni. Za otwarcia nowych lokali odpowiada Magdalena Chojnacka Gresle.

Do tej pory otwarto osiem Pijalni Czekolady E.Wedel w centrach handlowych. Lokale marki znajdują się w: Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Galerii Krakowskiej w Krakowie, Galerii Manufaktura w Łodzi, CH Arkadia w Warszawie, Galerii Mokotów w Warszawie, CH Złote Tarasy w Warszawie, CH Magnolia we Wrocławiu i Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Kolejne osiem punktów sprzedaży czekolady do picia E.Wedel mieści się przy głównych ulicach największych miast.

Marka E.Wedel istnieje od  1851 r. gdy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył sklep na ulicy Miodowej. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia – Pijalnia Czekolady E.Wedel Staroświecki Sklep. Kolejne pijalnie czekolady powstawały od 2004 roku.