Pijalnia Czekolady E.Wedel w Magnolia Park

Inwestor poinformował, że w połączonej z galerią handlową hali głównej dworca rozpoczęły się prace związane ze szkleniem świetlików, które posłużą jako naturalne źródło światła dziennego. Równolegle trwają przygotowania do montażu napisów i pasów reklamowych.

Na całym terenie budowy dworca kontynuowane są prace wykończeniowe, zarówno przy wejściach na perony, pomieszczeniach technicznych, jak i sklepach znajdujących się w handlowej części dworca. Na terenie przyszłej Galerii Katowickiej, wykonywane są stropy i ściany ostatniej kondygnacji +3, widocznej od strony ul. 3 Maja.

Budowę kompleksu łączącego dworzec PKP z Galerią Katowicką w centrum Katowic rozpoczęto od rekonstrukcji i rozbudowy dworca. Do tej pory inwestor, spółka Neinver, wykonał pierwsze dwa dworcowe kielichy podtrzymujące czasze filarów. Najemcy lokali, które znajdują się w części dworcowej przygotowują swoje lokale. 

Galeria handlowa połączona z dworcem PKP będzie miała 53 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której będzie funkcjonowało ponad 250 punktów handlowych i usługowych. Realizacja całej inwestycji pochłonie 240 mln euro.

Dla inwestorów firmy Neinver i PKP SA Galeria Katowicka to największa inwestycja realizowana w tej części Europy. Projekt wnętrz galerii stworzyli architekci z bytomskiej firmy Medusa Group. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji Galerii Katowickiej jest firma Cushman & Wakefield.