Wizualizacja Galerii Katowickiej

Otwarty 5 czerwca 2012 w Park Handlowy Matarnia sklep Reserved zajmuje lokal o powierzchni ponad 1200 mkw. Salon oferuje odzież i dodatki dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Marka Reserved należy do spółki LPP SA, która posiada sieć sklepów na polskim i europejskim rynku.

Park Handlowy Matarnia to otwarte w 2005 roku, największe centrum handlowe w Trójmieście, położone przy obwodnicy S6, 10 km od centrum Gdańska i 2 km od lotniska. Jego powierzchnia handlowo-usługowa sięga 69 tyś mkw. W Park Handlowy Matarnia swoje sklepy ma 50 najemców, m.in. Obi, IKEA i Media Markt, a także H&M, New Yorker, House i CCC.

Inwestorem Parku Handlowego Matarnia jest Inter IKEA Centre Polska SA. Spółka  należy do grupy IKEA i  istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz firmy odzieżowe.

Inter IKEA jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Rzeszowie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.