Sklep Reserved w Parku Handlowym Matarnia

Rank Progress SA 6 czerwca 2012 rozpoczyna skup własnych akcji. Spółka przeznaczy na ten cel  kwotę nie większą niż 50 mln zł. Akcje będą nabywane za cenę nie niższą niż jeden zł i nie przekraczającą 40 zł za jedną akcję.  Proces skupu akcji odbywać będzie się na warunkach określonych w uchwale z 10 maja 2012 roku.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

Obecnie najbardziej zaawansowane inwestycje Rang Progress są w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna oraz Kielcach i Duchnowie. Firma analizuje kolejne lokalizacje dla swych obiektów, między innymi w Lublinie, Siedlcach i Gliwicach oraz negocjuje przejęcia czterech gotowych projektów komercyjnych.

W najbliższych latach Rank Progress SA planuje wybudować na terenie Polski kilkanaście obiektów handlowych. Celem spółki nadal pozostają mniejsze i średnie miasta. W Chojnicach, liczących blisko 40 tys. mieszkańców, położonych w odległości ponad 100 km od Słupska i ok. 90 km od Bydgoszczy, ma powstać centrum regionalne Brama Pomorza. Inwestor jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy.