Wizualizacja CH Brama Pomorza

Trwa proces przedłużania umów najmu w galerii handlowej Focus Mall Rybnik.  Podpisane zostały kontrakty na wynajem łącznie 720 mkw. powierzchni z właścicielami sklepów marek: Orsay, Promod, Inglot, Lee Wrangler, Ochnik, Rey Jay, Plus i T-Mobile.

Salony tych marek będą znajdowały się w tych samych miejscach. Wraz z podpisanymi umowami z grupą LPP (Reserved, Cropp i Mohito) wynajęte na kolejne 5 lat zostało już łącznie ponad 1900 mkw. powierzchni handlowej.

– Chcemy wykorzystać okres przedłużania umów, aby podnieść atrakcyjność Focus Mall w Rybniku w oczach klientów. Naszym celem jest  zatrzymanie w galerii najpopularniejszych najemców i wprowadzenie nowych marek, które uzupełnią i uaktualnią dotychczasową ofertę. Jestem bardzo zadowolona z przedłużenia umów z tymi najemcami. Sklepy te są bowiem bardzo popularne wśród klientów Focus Mall Rybnik i osiągają dobre wyniki finansowe. Podpisywanie kontraktów nabiera tempa. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła poinformować o kolejnych umowach – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej siecią galerii Focus Mall w Polsce.

Za wynajem galerii Focus Mall odpowiada zarządca Alfa Asset Management. Podpisywanie kontraktów z obecnymi oraz nowymi najemcami w Focus Mall Rybnik powierzone zostało agencji CBRE. W tym czasie będzie ona miała wyłączność na powierzchnie handlowe podlegające procesowi renewals.

Focus Mall zbudowany jest w centrum Rybnika przy głównym deptaku. To zrewitalizowany stary browar. Centrum liczy 42 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej 80 sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe Multikino. Obiekt został oddany do użytku 5 września 2007 roku.  Główni najemcy obiektu to: Alma, Multikino, C&A, Empik, Smyk, Reserved, KFC, Stradivarius i New Yorker.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w Polsce, w skład której wchodzą obiekty w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze, należy do Aviva Investors