Wizualizacja Centrum Bella Dolina

Inwestor powstającej w Gorzowie Wielkopolskim galerii Zielona Przystań  planuje, że na dwóch poziomach obiektu znajdzie się  65 sklepów. Powierzchnia całkowita galerii GBA to 23,5 tys. mkw., zaś jej planowana powierzchnia handlowa GLA to 10,5 tys mkw. W obiekcie powstać ma też parking mieszczący 300 samochodów.  

Powstanie galerii zależy od pozyskania finansowania projektu, bowiem pod koniec 2011 roku niepowodzeniem zakończyły się rozmowy inwestora z bankiem, który miał udzielić kredytu na budowę Zielonej Przystani.

Jak poinformował portal Gazeta.pl, właściel projektu Elektra Plus sp. z o.o.  szuka teraz firmy, która albo przejmie całą budowę, albo będzie partnerem, z prawem do współdecydowania o zmianach w projekcie. Małgorzata Jaroniek, dyrektor ds. inwestycji w Elektra Plus potwierdza, że firma prowadzi rozmowy z dwoma potencjalnymi inwestorami.

Pozwolenie na budowę galerii Zielona przystań inwestor dostał w marcu 2011 roku, miesiąc później generalny wykonawca obiektu, firma Interbud-West z grupy kapitałowej Energoinstal rozpoczęła prace na terenie budowy. Zostały one wstrzymane po decyzji banku w listopadzie 2011 roku.