Salon Answear.com w centrum handlowym

W poznańskiej Galerii MM prowadzone są obecnie prace elewacyjne, a także wykończeniowe wewnątrz galerii. Przygotowywane są lokale handlowe oraz  czteropoziomowy podziemny parking. Główny wykonawca Galerii MM, spółka Ataner planuje otwarcie obiektu w listopadzie 2012 roku. Galeria MM położona jest u zbiegu ulic Św. Marcin i Al. Karola Marcinkowskiego.

Pozyskiwaniem najemców dla galerii zajmuje się specjalny zespół powołany przez inwestora – Galeria MM SPV sp. z o.o., który współpracuje z biurami nieruchomości. Ostatnio inwestor podpisał umowę najmu z włoską siecią oferującą kosmetyki Dr Tafii. Ponadto, w poznańskiej galerii znajdzie się market Lidl, sklep Cubus, a także salon sieci drogerii Hebe. W strefie restauracyjnej będą mieścić się trzy kawiarnie, w tym Starbucks, a na wyższych kondygnacjach strefa food court z restauracjami.

Galeria MM powstanie w miejscu dawnego Pasażu MM, na narożniku ulic Św. Marcin i Alei Marcinkowskiego. Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne. Powierzchnia całkowita wyniesie 35 tys. mkw., z czego dla najemców przewidziano nieco ponad 16 tys. mkw. powierzchni GLA. Łącznie w galerii zaplanowano 71 punktów handlowo-usługowych oraz gastronomicznych, które ulokowane zostaną na poziomie – 1, parterze oraz piętrze pierwszym i drugim. Kondygnacje -2 i -3, posłużą jako parkingi dla 280 samochodów. Na najwyższym piętrze zaplanowano powierzchnię biurową.

Inwestorem jest spółka Galeria MM SPV, której udziałowcami są: Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, Galeria Poznań MM oraz ATANER Sp. z o.o. – poznański deweloper, który jest głównym udziałowcem i jednocześnie realizatorem całego przedsięwzięcia. Przewidywany koszt inwestycji to około 150 mln złotych.

Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni Studio ADS, znanej z takich projektów jak Stary Browar w Poznaniu, Port Lotniczy Ławica w Poznaniu czy Galeria Handlowa Cuprum Arena w Lubinie.