Salon Komputronik

Spółka Komputronik SA. poinformowała, że według wstępnych danych, w maju 2012 roku osiągnęła przychody w sięgające 70 mln zł wobec ponad 63 mln zł w maju zeszłego roku. Po wyeliminowaniu zdarzeń o charakterze jednorazowym czyli jednorazowej dostawy sprzętu do firmy telekomunikacyjnej o wartości ponad 5 mln zł, w maju 2011 roku, Komputronik osiągnął wzrost sprzedaży o 10,5 proc.

Jak informowała wcześniej redakcja Retailnet.pl, spółka Komputronik w 2012 roku zamierza rozwinąć sieć franczyzowych salonów marki o 20 placówek. Do końca grudnia ma ona liczyć blisko 180 salonów. Przynajmniej kilkanaście z nich znajdzie się w galeriach handlowych.

Komputronik SA od 15 lat jest dystrybutorem sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów elektronicznych, a także od niedawna produktów AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 250 salonów własnych i franszyzowych , zrealizowała blisko dwa miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl i przeprowadziła udany debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.