Kolekcja odzieży Devergo Jeans

W salonach sieci City Sport pojawiły się produkty marki odzieżowej Devergo Jeans, nazywanej popularnie jako Devergo. Jest to debiut tej marki w Polsce. Sieć sprawdza czy brand przypadnie do gustu klientom. Devergo to marka typu lifestyle, która powstała we Włoszech w 1980 roku. Jest ona skierowana do młodych odbiorców poszukujących modnych ubiorów o oryginalnych wzorach.

– Na początku marka sprzedawana była tylko we Włoszech, jednak od 1991 roku rozpoczęła się ekspansja Devergo Jeans na inne kraje europejskie w tym Węgry, gdzie jej produkty spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem. Dzięki dużej popularności marki na Węgrzech, od 1998 roku zmieniono siedzibę główną firmy na Budapeszt – mówi Mirosław Bugaj, przedstawiciel marki City Sport. – Od 2012 roku Devergo sprzedawana jest również w Polsce poprzez sieć sklepów City Sport. Od kolekcji wiosennej nasza firma oferuje w swoich sklepach obuwie, a od jesieni planuje zaoferować pełną ofertę marki Devergo Jeans. Pomimo dużej konkurencji w segmencie brandów typu casual w Polsce, City Sport liczy na pozytywne przyjęcie Devergo dzięki zróżnicowaniu oferty i interesującego młodzieżowego wzornictwa.

10 czerwca 2012 roku w Centrum Handlowym Janki zostanie otwarty pierwszy salon City Sport Life Style – nowy koncept City Sport, który firma planuje rozwijać na polskim rynku. City Sport Life Style został zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom coraz bardziej konkurencyjnego rynku towarów sportowych. W nowych salonach znajdą się linie casualowe takich producentów jak: Adidas Orginals, Nike Sportstyle, Reebok Classics, Puma, Converse, Cat, Lacoste, Merrell.

Firma City Sport sp. z o.o. istnieje od 1995 roku z inicjatywy kilku wspólników. Aktualnie City Sport operuje na rynku poprzez sieć sklepów sprzedających szeroką gamę markowych towarów sportowych. Firma posiada 34 sklepy na terenie całej Polski, o wielu formatach. Najpopularniejszym, sprawdzonym typem sklepu jest multibrand o powierzchni 250–400 mkw. W tym roku firma otworzyła 5 nowych sklepów.