Prezentacja Wojas

Zarząd firmy Wojas SA  poinformował, iż wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez spółkę w maju 2012 roku wyniosła 11,7 mln zł i była wyższa o 20,4 proc. od osiągniętych w maju roku ubiegłego.

W okresie od stycznia do maja 2012 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 60,9 mln. zł i była wyższa o 22,1 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wojas SA należy do największych polskich producentów obuwia. Dysponuje siecią ponad 136 salonów firmowych. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii. W 2012 roku Wojas zamierza otworzyć od 7 do 10 nowych sklepów w Polsce.

Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2008 roku. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. W efekcie w ciągu kilku lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła. Polska firma zainwestowała też w spółkę Wojas Slovakia rozwijając sieć sprzedaży u naszego południowego sąsiada. Obecnie liczy ona 9 salonów.