Stary Browar

Rodzina Kruk, która stworzyła najstarszą firmę jubilerską w Polsce przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej marki biżuteryjnej Ania Kruk. Sieć ma być firmowana nazwiskiem córki Wojciecha Kruka. Pierwszy salon nowej marki pojawi się poznańskim centrum Stary Browar. Kolejne trzy salony mają powstać jeszcze w 2012 roku.

Storzona przez Wojciecha Kruka sieć sklepów jubilerskich W.Kruk została przejęta przez Vistula SA. Wojciech Kruk zasiadał w radzie nadzorczej spółki, jednak w kwietniu 2012 odszedł z władz Vistuli. Salony Ania Kruk mają konkurować z nienależącymi do rodziny Kruków salonami W.Kruk. 

Prezesem nowej firmy jest syn przedsiębiorcy, także Wojciech Kruk, a dyrektorem artystycznym córka Anna Kruk. Otwarcie pierwszego salonu zaplanowano na 16 czerwca 2012 roku. Zarząd spółki poinformował, że jeśli koncept się sprawdzi, to sieć salonów będzie rozwijana. W tym roku może powstać kilka kolejnych sklepów zlokalizowanych głównie w Warszawie.

Nowa marka biżuterii stworzona przez rodzinę Kruków będzie skierowana do młodszych kobiet w wieku od 15 do 30 lat. W ofercie znajdzie się zatem biżuteria tańsza z wykorzystaniem mniejszej ilości złota, srebra i drogich kamieni.