Wizualizacja Poznań City Center

TriGranit, spółka budująca Poznań City Center oddała do użytku pierwszy etap inwestycji czyli dworzec kolejowy Poznań Główny. Do końca 2012 roku planowane jest dokończenie stanu surowego zamkniętego, budynku nowego dworca PKS uzupełniającego dworzec PKP. Na koniec 2013 zaplanowano otwarcie działajacej w obiekcie galerii handlowej, która będzie miała około 58 tys. mkw. powierzchni i 250 najemców.

TriGranit Development Corporationi i PKP SA poinformowali, że wszystkie prowadzone na placu budowy prace toczą się zgodnie z planem i przyjętym przez inwestora harmonogramem. Nad nowym dworcem autobusowym przybywa stalowej konstrukcji dachu. Wylewane są fundamenty pod centrum handlowo-rozrywkowe   i trwa montaż słupów, na których wznosić się będzie część budynku Poznań City Center oraz terminalu autobusowego.

Na terenie inwestycji trwają też ostatnie przygotowania do budowy trzypoziomowego parkingu samochodowego, który zostanie wzniesiony nad peronami I, II i III. Po zakończeniu procedury związanej głównie z przekształceniem działek, prawdopodobnie we wrześniu 2012 roku rozpocznie się budowa nowego układu komunikacyjno-drogowego obejmująca:  budowę skrzyżowania u zbiegu ulic Towarowej-Matyi-Przemysłowej, budowę drogi stanowiącej przedłużenie ulicy księdza Jakuba Wujka, budowę przejścia podziemnego i przystanku tramwajowego na wysokości  zjazdu  z Mostu Dworcowego oraz budowę dróg wewnętrznych i dojazdowych na terenie Wolnych Torów.