Głogów

Elbfonds Development planuje wybudować w Głogowie centrum handlowe o powierzchni najmu około 23 tys. mkw. W galerii handlowej znajdą się: supermarket spożywczy, sklep z elektroniką użytkową oraz odzieżowe sklepy polskich i zagranicznych marek. Otwarcie galerii handlowej zaplanowane jest na wiosnę 2014 roku.

Położoną w centralnej części Głogowa, przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Wojska Polskiego nieruchomości, Elbfonds Development  kupił 6 czerwca 2012 roku. Jest to działka o powierzchni 3,41 ha z przeznaczeniem pod obiekt wielkopowierzchniowy.

Od 2006 roku, grupa Elbfonds z Hamburga działa na rynku zamkniętych funduszy nieruchomościowych, koncentrujących swoje inwestycje w Polsce. Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

W lutym 2012 Elbfonds Development informował portal Retailnet.pl, że w ciagu najbliższych czterech lat planuje zainwestować w Polsce nawet pół miliarda euro. W ramach tej inwestycji powstać ma do 40 obiektów handlowych w mniejszych miastach.