Salon Matras w centrum handlowym

Spółka Matras, do której należy sieć popularnych księgarni Matras otwiera punkty sprzedaży w dwóch formatach: mniejszym o powierzchni 70-150 mkw. i większym liczącym 200- 270 mkw. Drugi format stanowi połączenie księgarni i kawiarni i jest przygotowany przez spółkę głównie do większych projektów.

Matras do końca maja 2012 otworzył 14 nowych salonów sprzedaży, z czego trzy były połączeniem księgarni z kawiarnią. Spółka zapowiada kolejne otwarcia placowek w centrach handlowych jeszcze w 2012 roku.

Matras SA jest liderem dystrybucji książek na polskim rynku. W księgarniach na terenie Polski Matras oferuje ponad 130 tys. tytułów książek. Oferta sieci jest skierowana do czytelników o różnych zainteresowaniach.

Księgarnie Matras zlokalizowane są w kilkudziesięciu miejscowościach i w zależności od swojej powierzchni oferują od 5 tys. do 35 tys. tytułów. Tytuły niedostępne na księgarnianej półce w danym momencie można zamówić u księgarzy. Istnieje również możliwość zakupu książek z oferty Matras poprzez księgarnię internetową – matras.pl.