W Polsce działa już ponad 150 lokali KFC. Ich właściciel, AmRest SA zarządzający ponad 300 lokalami w Europie Środkowo-Wschodniej zapowiada dalszy systematyczny rozwój sieci. Tylko w 2012 roku w regionie powstać ma kolejne 60 restauracji KFC- poinformował w wywiadzie dla gazety giełdy Parkiet Wojciech Mroczyński z zarządu spółki.

Mroczyński podkreślił też, że w Polsce może docelowo powstać 300-400 lokali sieci KFC, 

Przypomnijmy, że AmRest SA, zamierza sprzedać za 100 mln dolarów 98 ze 102 amerykańskich restauracji Applebee’s, a pieniądze z transakcji  przeznaczyć m.in. na rozwój. 

KFC to międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi, serwująca dania z kurczaka. Firma założona została przez Harlanda Sandersa, znanego jako pułkownik Sanders, uwiecznionego w logo marki. Pierwszy bar o nazwie Sanders Court & Cafe otworzył on w 1930 roku w miejscowości North Corbin w Kentucky. Obecną nazwę bary otrzymały w 1952 roku.

Międzynarodowa sieć KFC liczy blisko 15 tys. restauracji, w których każdego dnia obsługiwanych jest blisko 12 milionów klientów. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest. W portfolio marek spółki AmRest znajdują się także: Pizza Hut, Burger King, Starbucks, Applebee’s i La Tagliatella.