Wizualizacja Galerii Solnej

Inwestorzy otrzymali w połowie maja 2012 roku prawomocne pozwolenie na budowę Galerii Solnej w Inowrocławiu. Obecnie na terenie inwestycji trwają roboty archeologiczne poprzedzające budowę. Kamień węgielny pod budynek zostanie wmurowany 19 czerwca 2012 roku. Planowany termin oddania obiektu do użytku to pierwsza połowa 2013 roku.

Galeria Solna powstanie na działce o powierzchni 10 ha i będzie oferowała ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Głównym najemcami obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. oraz budowlanym sieć Nomi, o powierzchni 7 tys. mkw.Inwestycja będzie finansowana z udziałem banku Pekao SA z którym pod koniec kwietnia 2012 roku została podpisana umowa kredytowa.

Galeria Solna  powstanie w Inowrocławiu przy ulicy Wojska Polskiego. Obiekt, którego inwestorem są firmy Acteeum Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA będzie miał 31 tys. mkw. powierzchni najmu i tysiąc miejsc parkingowych.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturowym i dużym potencjałem rozwoju. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA.

Acteeum Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości pod kątem budowy tradycyjnych galerii handlowych a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu, jak również negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych.