Wizualizacja Galerii Kaskada

Galeria Kaskada, której inwestorem jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. zlokalizowana jest w Szczecinie przy Al. Niepodległości 36. Jej całkowita powierzchnia wynosi 110 tysięcy metrów kwadratowych, zaś powierzchnia najmu to 43 tys. mkw. Obiekt posiada 1000 miejsc parkingowych na dachu i dwóch górnych poziomach centrum.

Budowa Galerii Kaskada rozpoczęła się w marcu 2010 roku, a została zakończyła we wrześniu 2011 roku. Obiekt znajduje się w samym centrum Szczecina. Bliskość dużych arterii drogowych sprawia, że można tu dotrzeć ośmioma liniami komunikacji miejskiej (cztery linie autobusowe, cztery linie tramwajowe).

Galeria Kaskada jest już całkowicie skomercjalizowana. W obiekcie znajduje się ponad 140 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród pozostałych najemców szczecińskiej galerii są marki grupy Inditex: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti oraz LPP: Reserved, Home & You, Cropp, House. W centrum pojawią się także VanGraaf, C&A, New Look, River Island, New Yorker, KappAhl, Cubus, Pandora, Parfois, Mango, Motivi, Crocs Empik, Smyk, Intersport oraz sklep obuwniczy Humanic. Ponadto w centrum znajdują się delikatesy Alma i sklep elektroniczny Saturn.

Właścicielem wartego ponad 845  mln złotych centrum jest ECE European Prime Shopping Centre Fund. Firmą zarządzającą i nadzorującą komercjalizację obiektu jest ECE Projektmanagement Polska.

Spółka ECE jest deweloperem, który buduje i wynajmuje obiekty handlowe. W 180 galeriach handlowych zarządzanych przez firmę (z tego 38 jako spółki Joint Venture z firmą METRO Properties prowadzone przez METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach blisko 15 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 4,4 miliona metrów kwadratowych osiąga obrót na poziomie 16 mld euro rocznie.

W Polsce ECE  zarządza: Galerią Dominikańską we Wrocławiu (otwartą w 2001r.), Galerią Łódzką (otwartą w 2002 r.), Alfa Centrum w Gdańsku (przejętą w zarządzanie w 2006 r.), Galerią Krakowską (otwartą w 2006r.) oraz Galerią Bałtycką w Gdańsku (otwartą w 2007r.)