Salon Matras w CH Wzgórze

Do końca maja 2012 spółka Matras otworzyła 14 nowych punktów sprzedaży. Jeden z ostatnich salonów z książkami otwarto w nowej części Centrum Handlowego Jantar w Słupsku. Trzy z otwartych ostatnio księgarni powstało zgodnie z nowym pomysłem firmy polegającym na połączeniu księgarni z kawiarnią.

– Obecnie posiadamy 12 zakontraktowanych lokali, które zostaną otwarte jeszcze w tym roku. Dodatkowo prowadzimy negocjacje dotyczące kwestii uruchomienia kolejnych sklepów w bieżącym roku – mówi  Henryk Radomski, Real Estate Director firmy Matras. – Sądzimy, iż w roku 2012 będziemy w stanie otworzyć minimum 30 nowych lokalizacji.

Sieć księgarni Matras otwiera punkty sprzedaży w dwóch formatach – mniejszym o powierzchni 70-150 mkw. i większym liczącym 200-270 mkw. Format o powierzchni powyżej 200 mkw. stanowi połączenie księgarni i kawiarni i jest przygotowany przez spółkę głównie do większych centrów handlowych.

Księgarnie Matras znajdują się są w kilkudziesięciu miejscowościach. Tytuły niedostępne na księgarnianej półce w danym momencie można zamówić u księgarzy. Istnieje również możliwość zakupu książek z oferty Matras poprzez księgarnię internetową – matras.pl. Salony Matras należą do Matras SA.