Sklep Krakowski Kredens

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA planuje do końca 2012 roku uruchomić trzy sklepy firmowe w galeriach handlowych. Firma jest w trakcie finalizowania umów najmu. Ostatnio został otwarty 40. sklep sieci Krakowski Kredens w CH Dekada Żyrardów.

Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółki Alma Market SA. Oferuje produkty spożywcze z kategorii Premium. Firma funkcjonuje od czerwca 2007 roku.

Obecnie sieć sklepów liczy 40 samodzielnych punktów sprzedaży, które znajdują się w centrach handlowych m.in. Arkadia, Galeria Krakowska, Galeria Bonarka, a także  zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych – na Krupówkach w Zakopanem, na ul. Grodzkiej w Krakowie, czy na Nowym świecie w Warszawie. Dodatkowo produkty dostępne są na stoiskach firmowych w sieci delikatesów Alma oraz w sklepie internetowym www.alma24.pl. Średnia powierzchnia sprzedażowa sklepów to około 50-60 mkw., a stoisk w Almie wynosi 20 mkw. W 2011 roku otwarto pięć sklepów.