Alfa Centrum Gdańsk

Centrum Handlowe Alfa znajduje się w Gdańsku, w dzielnicy Przymorze. Obiekt został oddany do użytku w październiku 2002 roku. Powierzchnia całkowita obiektu mieszczącego się przy ul. Kołobrzeskiej 41c w Gdańsku wynosi 55 tys. mkw. Powierzchnia wynajmu to 20 tys. mkw. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw., znajduje sie  ponad 500 bezpłatnych miejsc parkingowych.

 Alfa Centrum usytuowane jest w gęsto zaludnionej części Gdańska. Jest to budynek pięciokondygnacyjny, z czego dwa poziomy podziemne zajmuje parking, dwa naziemne to pasaż handlowy, a na poziomie +2 znajduje się kino Helios. 

Głównym operatorem spożywczym galerii są delikatesy sieci Bomi. Do najemców Alfa Centrum Gdańsk należą ponadto: H&M, Reserved, Cubus, RTV Euro AGD, Empik oraz Smyk.  Ponadto w galerii znajdują się salony marek: Cropp, Esprit, Big Star, Diverse, Mohito, Monnari, Orsay, Solar, Tatuum, Vistula, Wallis, CCC, Clarks, Gino Rossi, Bartek, Nine West, Quazi i wiele innych. Atrakcją galerii jest ścianka wspinaczkowa o wysokości 12 metrów i powierzchni 220 mkw.

Obecnie Alfa Centrum Gdańsk jest skomercjalizowane w całości. Za komercjalizację obiektu odpowiada Marcin Ziółkowski, leasing manager z firmy ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. – adres e-mail: [email protected]

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Mega. Za projekt architektoniczny odpowiadali Małgorzata Ulasińska oraz Edward Zakrzewski z Arco Architecture Design Studio Pracownia Projektowa. Zarządcą Centrum Handlowego Alfa jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.

Firma ECE Projektmanagement specjalizuje się w inwestycjach w śródmiejskie galerie handlowe. W Europie działa już od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.