Duka Polska sp. z o.o. właściciel otwartych w naszym kraju salonów ze sprzętem kuchennym inwestuje w nowy projekt. Zamierza uruchamić w swych sklepach kawiarnie Duka Coffee. To kolejny etap rozwoju marki w nowej aranżacji: Kitchen Life.

Na początek Duka Coffee ruszy w sześciu sklepach marki zlokalizowanych w warszawskich centrach handlowych m.in. w Arkadii, Wola Parku oraz  Złotych Tarasach, a także w szczecińskiej galerii Kaskada, w katowickim Silesia City Center oraz krakowskiej Galerii Kazimierz.

Ponadto Duka zmienia wygląd swoich sklepów dostosowując je do nowego konceptu Kitchen Life. Do końca czerwca 2012 łącznie będzie przebudowanych 9 sklepów, a do końca I półrocza 2013 powstanie 6 kolejnych salonów w nowym formacie.

Sieć salonów marki Duka składa się z 30 salonów w Polsce oraz sklepu internetowego. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi 200 mkw. Spółka Duka należy do szwedzkiej spółki Bergendahl Home Deco AB. W salonach Duka sprzedawane sa artykuły kuchenne, porcelana, sztućce oraz szkło stołowe.